Hotely vybírejte podle uživatelských recenzí

Ušetříte si starosti s případnou reklamací

Vybíráte si dovolenou pouze podle fotografií a popisu na internetu? Nebo vám snad dokonce stačí projít si jen katalog? Pak vám možná po příjezdu do hotelu zůstanou oči pro pláč. Ne vždy totiž platí to, co je psáno. Služby hotelu si raději vždy ověřte v uživatelských recenzích.

I přestože v katalogu je uváděno, že hotel se pyšní pěti hvězdičkami a že se můžete těšit na perfektní služby, realita může být jiná. Ne v každé zemi jsou standardy pro pět hvězd stejné. Rozdíly jsou především v zemích Afriky a Evropy. Zatímco oblíbené Řecko nabízí tříhvězdičkové hotely s vysokým standardem, v Egyptě ty samé služby můžete očekávat v pětihvězdičkovém resortu.

Pročtením recenzí předejdete nepříjemné reklamaci

Při výběru dovolené se nestačí řídit fotografiemi, popisem z katalogu a počtem hvězdiček. Vyplatí si dobře přečíst recenze hotelů na internetu a zjistit si uživatelské zkušenosti.

V opačném případě vaše očekávání mohou tvrdě narazit a vám nezbyde nic jiného než služby hotelu reklamovat, avšak reklamace dovolené není žádný med. Proto se snažte této nepříjemnosti vyvarovat a vyberte si klienty ověřený hotel, který vám nabídne veškerý komfort a dokonalou dovolenou, na které si odpočinete a nebudete muset řešit žádné stížnosti.

V recenzích se dozvíte o kvalitě jídla, hotelu i pláží

V rámci recenzí se nedozvíte jen to, zda je hotel dobrý nebo špatný. Zjistíte mnohem více. Uživatelé hodnotí jídlo, způsob stravování, lokalitu, vybavení a velikost pokojů, prostory hotelu, úklid a další služby hotelu.

Díky tomu se dozvíte, zda se vyplatí objednat si stravu formou all inclusive a zda jídlo odpovídá ceně. Zjistíte, jestli jsou v hotelu každý den vyměňovány ručníky i jestli vybavení pokoje je spíš zastaralé nebo moderní. Zároveň se dozvíte, jak jsou v hotelu řešeny stížnosti a jak recepční komunikuje s hosty.

Někteří klienti jsou velmi sdílní, ať už v pozitivní či negativní recenzi, a tak kromě toho, zda odpovídá poměr cena a spokojenost, si budete moci přečíst i další poznatky. Dočtete se o kvalitě bazénů, pláží a personálu. Často se dozvíte také mnoho užitečných informací jako například, že lehátka u bazénů jsou jen v minimálním počtu, že za lehátka na pláži si budete muset připlatit, že pláž je od hotelu velmi vzdálena nebo že klimatizace je standardem pouze v prostorách hotelového komplexu, nikoliv však na všech pokojích.

Ti, kteří se neradi pročítají dlouhými texty, pak jistě ocení celkové zhodnocení v podobě hvězdiček a procent.Pokud již plánujete dovolenou v roce 2018, pak se podívejte alespoň na toto celkové hodnocení, kde zjistíte, zda vámi vybraný hotel stojí za navštívení či je lepší se od něj držet raději dál.

Mohlo by vás zajímat...

  • Rodinný hotel Admirál

    Tento hotel na ostrově Zakynthos je dobrá volba pro strávení rodinné dovolené v hotelu na pláži a veškerým servisem. Odlety z Brna, Prahy a Ostravy.
  • Kemp, apartmány Lanterna v Poreči

    Apartmány Lanterna jsou po rekonstrukci, mají výbornou dostupnost do historického centra Poreče a nachází se v příjemné zeleni.
  • Hotel Chalet Caminetto

    Oblíbený hotel Chalet Caminetto v Monte Bondone představuje značně širokou vybavenost zahrnující i relaxační centrum, které je již v ceně a obsahuje také malý bazén.